انواع لاستیک کوپلینگ

قیمت لرزه گیر لاستیکی
لرزه گیر لاستیکی مجموعه صمدی گروپ
می 29, 2018
کوپلینگ پلی اورتان
کوپلینگ پلی اورتان
ژوئن 9, 2018
لاستیک کوپلینگ

لاستیک کوپلینگ

انواع لاستیک کوپلینگ

کوپلینگ لاستیکی:

هدف اولیه ی کوپلینگ لاستیکی این است که دو قطعه ی جدا از هم که دارای حرکات لرزشی نیز هستند را به هم متصل می کند و اجازه جابجایی و یا حرکت و یا لرزش بین آنها را نمی دهد و به همین دلیل انتخاب و نصب و نگهداری کوپلینگ لاستیکی استاندارد و باکیفیت مطلوب و بالا می تواند صرفه جویی در هزینه نگهداری و زمان و استهلاک و عایق بندی و آبکاری مناسبی را داشته باشد.

درطراحی و ساخت کوپلینگ های لاستیکی پارامتر های متعددی ایفای نقش میکند. مثلا محدودیت های محیطی که کوپلینگ لاستیکی در آن مورد استفاده قرار می گیرد .

مثلا کوپلینگ لاستیکی که در صنایع خودروسازی مورد استفاده می گیرد و یا در صنایع کشتی سازی به دلایل شرایط محیطی خاص محدودیت های طراحی را بوجود می آورد .

و یا سرعت گشتاوری که قرار است کوپلینگ لاستیکی تحمل و یا انتقال دهد باز در طراحی و ساخت آن و بخصوص کیفیت مواد اولیه تولید کننده آن بسیار مهم و حساس است.

حتی تلرانس پارامترهایی نظیر میزان و نوع انحراف آن می تواند در انتخاب نوع کوپلینگ تعین کننده باشد .

میزان حداکثر انحراف و لقی مجاز و تعیین ابعادی و متریال کوپلینگ و .. . همواره مورد توجه طراحی کوپلینگ لاستیکی است .

درنصب و نگهداری کوپلینگ همواره بایستی اتصال و جداسازی کوپلینگ لاستیکی آسان باشد همواره بایستی امکان عدم هم راستایی را بین محور چرخشی و شفت فراهم کند و بطور کلی کوپلینگ نباید قطعه ای پرتاب شونده داشته باشد .

و همواره هم تراز قطعه استفاده شود و باید در دمای کاری هم ترازی ایده آل باشد .باانجام بازرسی چشمی و چک کردن نشانه های سایش به راحتی می توان متوجه معیوب شدن کوپلینگ شد البته استفاده از انواع لاستیک کوپلینگ در شرایط و محیط های بد کاری نیاز به بازدید های بیشتری دارد .

از دلایل اصلی خرابی کوپلینگ ها نصب نامناسب و یا انتخاب کوبلینگ لاستیکی نامناسب و کارکرد فراتر از قابلیت های طراحی است .فهمیدن دلیل خرابی کوپلینگ از سروصدای غیر طبیعی و صدای ضربه و یا ارتعاش و یا تکان زیاد یا خرابی آن در آبندی و نشت روغن قابل بررسی است.

ما میدانیم که انواع لاستیک کوپلینگ اصولا در نقاطی استفاده می شوند که لازم است نیرویی منتقل شود و در عین حال ضربات ناشی از راه اندازی و یا توقف ناگهانی تجهیزات را خنثی کند لذا انواع کوپلینگ اعم از ضد روغن و حرارت و ضد اسید بودن و یا مقاومت در آب شور دریا و مقاوم بودن دربرابر عوامل شیمیایی و سایش و مقاومت دربرابر فشار و استفاده در صنایع غذایی و دیگر کاربردها تولیدات متنوعی را در صنعت کوپلینگ لاستیکی بوجود آورده است.

لاستیک کوپلینگ

لاستیک کوپلینگ

دیافراگم لاستیکی|کوپلینگ لاستیکی|لرزه گیر لاستیکی

محصولات مرتبط :