اورینگ کالرز

جعبه اورینگ وایتون صمدی گروپ
جعبه اورینگ وایتون
آگوست 23, 2021
دیافراگمهای xpکمپرسور
دیافراگم های xp کمپرسور
سپتامبر 11, 2021
اورینگ کالرز یا اورینگ FFKM

اورینگ چیست ؟

نوعی درزبند مکانیکی اغلب از جنس الاستومر با سطح مقطعی گرد ، به شکل یک لوله و دایره ای می‌باشند. اورینگ ها در مرحله ی مونتاژ در یک شیار بین دو یا چند قسمت فشرده می‌شود و باعث ایجاد یک آب‌بند مکانیکی در میان قسمت‌ها می‌شود. این آب بندی می تواند بین دو قسمت ثابت (استاتیک) یا دو قسمت متحرک نسبت به هم (دینامیک) باشد . در صنعت و در تمامی تجهیزات صنعتی که با آب و گاز سروکار دارند ، جهت جلوگیری از نشت و خروج مواد نیاز به آب بندی احساس می شود . برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که می توان به جوشکاری ، لحیم کاری و ماشین کاری اشاره کرد . روش دیگر آب بندی استفاده از ماده‌ای نرم بین دو ماده سخت است که استفاده از اورینگ‌ها از جمله این روش ها محسوب می شوند .

بیشتر بخوانید : اورینگ

اورینگ کالرز یا اورینگ FFKM

اورینگ کالرز نام تجاری یکی دیگر از انواع اورینگ های لاستیکی است که برای اولین بار توسط شرکت دوپونت آمریکا تولید شد . جنس این اورینگ از پرفلوروالاستومر می باشد.


مجموعه صمدی گروپ تولیدکننده انواع اورینگ ها در انواع متریال ها در سایز های استاندارد و سایز های غیر استاندارد ، طبق درخواست و سایز مشتری قالب سازی می شود . بیشتر بخوانید : اورینگ وایتون


ویژگی های اورینگ کالرز :

  1. مقاومت حرارتی بالا و ماندگاری عالی از دمای بالای 330 درجه سانتی گراد یا 608 درجه فارنهایت
  2. قابلیت انعطاف در سرما (-18 تا -26 ) درجه سانتیگراد
  3. استحکام کششی بالا و مقاومت در برابر پارگی و ساییدگی
  4. مقاومت در مقابل 1750 ماده شیمیایی و سیالات مختلف نظیر هیدرو کربنهای اروماتیک و چربی دار ، مواد حلال هیدرو کربن ، آب و بخار ، اسیدهای اورگانیک و غیر اورگانیک .

کاربردهای اورینگ کالرز :

اورینگ کالرز در دسته بندی های متفاوت که شامل 6375 و 7075 و 4079 و غیره  می باشد تقسیم بندی می شوند و در شناسایی مواد شیمیایی خیلی سخت ، ساخت مواد نازک نیمه رسانا ، صنایع دارو سازی ، صنایع پتروشیمی و مراحل تولید نفت و گاز ، صنایع هوا فضا و غیره کاربرد دارند .


مزایای اورینگ FFKM :

کیفیت عملکرد اورینگ کالرز به گونه ای است که نیاز به تعویض در بازه زمانی کوتاه ، تعمیر و بازرسی نداشته و افزایش پردازش در مدت زمان بهره وری را به همراه دارد .

اورینگ کالرز یا اورینگ FFKM